widget error. see log.

Informatīvi raksti

Preču zīmju reģistrācija Eiropas Savienībā

(Ja Jums ir interese reģistrēt preču zīmi ES, lūdzu, noklikšķiniet uz saites.)

Stabila ekonomiskā situācija un augsts iedzīvotāju labklājības līmenis Eiropas Savienības dalībvalstīs paver plašas iespējas uzņēmējdarbībai šajā teritorijā. Ņemot vērā augsto konkurences līmeni Eiropas Savienībā, uzņēmumam, lai tas varētu sasniegt stabilu pozīciju, ir jāveido ciešas attiecības ar potenciālajiem klientiem. Viens no instrumentiem šādu attiecību nodrošināšanai ir atpazīstams zīmols, ar kuru produkts patērētāja prātos izceļas starp citiem konkurējošiem produktiem. Sākotnējais posms šī mērķa sasniegšanai ir zīmola (preču zīmes) reģistrācijas process Eiropas Savienībā.

Pieteicējiem ir šādi veidi, kā aizsargāt preču zīmi Eiropas Savienībā:



Preču zīmes reģistrācija katras interesējošās valsts nacionālajā iestādē.

Šāda procedūra ir ieteicama, ja pieteikuma iesniedzēju interesē neliels valstu skaits, jo reģistrācijas izmaksas saskaņā ar valsts procedūru pieaug proporcionāli valstu skaita pieaugumam. 



Preču zīmes reģistrācija izmantojot Madrides sistēmu.

Šī procedūra ļauj vienlaikus nodrošināt tiesisku aizsardzību vairākās valstīs, iesniedzot vienu starptautisko pieteikumu. Šāda procedūra ir ieteicama, ja pretendents ir ieinteresēts preču zīmes reģistrācijā vairākās valstīs, arī ārpus ES. 



Eiropas Savienības preču zīmes reģistrācija.

Eiropas Savienības preču zīmju tiesiskā aizsardzība tiek piešķirta visu ES dalībvalstu teritorijā. Šī procedūra ir piemērota, lai veiktu darbības visā Eiropas Savienībā. Pašlaik Eiropas Savienībā ir apvienojušās 28 valstis: Apvienotā Karaliste, Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Itālija, Īrija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija. Eiropas Savienības preču zīmi reģistrē Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma birojs. Reģistrēt preču zīmi ES var jebkura fiziska vai juridiska persona, kurai ir pastāvīga dzīvesvieta kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, ir pastāvīgā pārstāvniecība kādā no ES valstīm vai tā ir Parīzes konvencijas dalībvalsts rezidents. Eiropas Savienības preču zīmes reģistrācijas procedūra ilgst apmēram 4-6 mēnešus.

Bez tā, ka ES preču zīmei juridiskā aizsardzība tiek nodrošināta visā tās teritorijā, šai procedūrai ir vēl vairākas papildu priekšrocības:

  • iesniedzot vienotu pieteikumu, iegūst preču zīmes aizsardzību visās 28 valstīs;
  • pieteikums iesniedzams vienā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām (angļu, vācu, franču, itāļu vai spāņu);
  • iesniegums iesniedzams saskaņā ar vienotām formālām prasībām;
  • lai novērstu preču zīmes darbības pārtraukšanu, pamatojoties uz tās neizmantošanu 5 gadu laikā pēc reģistrācijas datuma, tās lietošanu jāpierāda lielākajā Eiropas Savienības valstu daļā.

Šīs procedūras trūkums ir tāds, ka reģistrācijas atteikuma gadījumā, preču zīme automātiski saņem reģistrācijas atteikumu visās ES. Neskatoties uz to, pastāv tā sauktā konversijas procedūra. Konversija paredz, ka ES preču zīmes pieteikumu pārveido par pieprasījumu, iesniedzamu saskaņā ar vienu no divām iepriekš aprakstītajām procedūrām, saglabājot prioritātes tiesības, tajās valstīs, kurās reģistrācija netika noraidīta.

Ja jums ir kādi papildu jautājumi par preču zīmes reģistrāciju Eiropas Savienībā, lūdzu, sazinieties ar mūsu galveno biroju Latvijā. Mēs labprāt jums palīdzēsim!

Atpakaļ
Pārbaudīt
Pārbaudiet preču zīmi
Bez maksas! 
Pārbaude tiek veikta izmantojot Latvijas Republikas preču zīmju datu bāzi, Eiropas Savienības preču zīmju datu bāzi un starptautisko preču zīmju datu bāzi. Šī pārbaude parāda iespējamību reģistrēt jūsu preču zīmi. Pārbaude ietver arī patentpilnvarnieka viedokli par to, vai preču zīme atbilst likumā noteiktajām prasībām, ka arī, ja ir nepieciešamība, rekomendācijas par izmaiņām preču zīmē.